Δευτέρα 06/07/2015

Άνοιξε και σας περιμένει...για να μας πείτε ότι σας ευχαριστεί εκτός του αυτοκινήτου
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δευτέρα 06/07/2015

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Δεν θέλω να μπώ σε καμία απολύτως αντιπαράθεση του ΝΑΙ ή ΟΧΙ, γιατί είμαι απόλυτα βέβαιος
οτι και οι δύο πλευρές έχουν να αντιπαρατάξουν ισχυρότατα επιχειρήματα.
Προσωπικά τον κόμπο στο στομάχι το δικό μου τον δημιουργεί η (οποιαδήποτε) επόμενη μέρα που θα ξημερώσει
σε αυτά τα χώματα που μας έτυχε να καλούμε ΠΑΤΡΙΔΑ μας.Λαμβάνοντας ώς δεδομένο οτι 65 σχεδ'ον χρόνια μετά
εισβάλουν στους "τσακωμούς" μας "Μελιγαλάδες,Γερμανοτσολιάδες κτλ" δε μπορώ να φανταστώ πόσο θα πάρει
για να κλείσει η πληγή.
Θέλω να πιστεύω οτι όλοι μπορούμε να καταλάβουμε οτι την επόμενη μέρα αν απλώσουμε το χέρι μας
ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που θα είναι δίπλα μας να το πιάσει θα είναι ο "Στράτος" που είπε ΟΧΙ, ο "Νικος" που είπε ΝΑΙ,
η "Κατερίνα" που δεν πήγε καθόλου και όχι ο οποιοσδήποτε Τσίπρας-Σαμαράς-Φώφη-Σταύρος (Τυχαία επιλογή και σειρά!!!!).
ΚΑΤΑΡΑ αυτου του τόπου να μην μονιάζουμε ΠΟΤΕ!
ΣΙΧΑΘΗΚΑ αυτές τις ημέρες να ακούω να βρίζει ο ένας τον άλλο για αυτό που θα ρίξει!
Θα μπορούσα και θα μπορούσατε να γράψουμε ολόκληρα κατεβατά για το -Ναί μεν αλλά- της υπόθεσης, όμως δεν είναι αυτή η πρόθεση μου και σας παρακαλώ μην μπείτε στην διαδικασία.
θα ποστάρω ένα πράγμα μόνο,απο τα εκατοντάδες όμοια που κυκλοφορούν και σε αυτό θα πρέπει να μείνουμε, όποιες διαφορές και αν (νομίζουμε;) έχουμε και πιστεύω όλοι μας να καταλάβουμε το νόημα του.

Να είστε όλοι καλά και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

Γιώργος

"Όταν ο Αλλάχ έφτιαξε τον κόσμο έφτιαξε από κάθε εθνικότητα έναν άνθρωπο και τους έβαλε σε ένα ταψί. Τον Τούρκο τον έφτιαξε από τα καλύτερα υλικά βούτυρο, μέλι και γάλα ενώ τον Έλληνα τον έφτιαξε από τα χειρότερα σκατά, ακαθαρσίες κλπ, βρωμιές. Αφού αναπαυόταν μετά το φτιάξιμο του κόσμου και των ανθρώπων, πήρε δυσάρεστο μήνυμα από τους αγγέλους του. Αλλάχ Συμφορά!

Ο Έλληνας στο ταψί τους ξεπάστρεψε όλους, πάει κι ο Τούρκος, πάει κι ο Εγγλέζος, πάει κι ο Εβραίος. Έπεσε ο μεγάλος πάνσοφος Αλλάχ σε σκέψη μεγάλη και ιδέες δεν του κατέβαιναν. Καλεί συμβούλιο σοφών και αγίων και τότε ύστερα από πολλή σκέψη, αποφάσισε να ξαναφτιάξει τους ανθρώπους έναν από κάθε φύλο και εθνικότητα, αλλά δύο Έλληνες. Πράγματι η ιδέα πέτυχε. Από τότε οι Έλληνες τρώγουνται μεταξύ τους και έχουν αφήσει του άλλους σε ειρήνη και ηρεμία. "
Ν.Καζαντζάκης
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Απάντηση