Michelin Latitude Cross

Συζήτηση για ότι αφορά τις ζάντες και τα ελαστικά
sportbilly
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2013 1:34 pm
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από sportbilly »

Καλησπέρα και πάλι.

Σήμερα πήγα και ρώτησα για τα Michelin LATITUDE CROSS 215/65 R16. Ο λαστιχάς μου μου είπε πως πλέον δεν βγαίνουν τα 98Τ. Οπότε μου είπε για τα 102Η. Οι διαφορές μου είπε πως είναι ελάχιστες. Το 98 με το 102 για το βάρος δεν έχει καμιά σημασία και το Τ με το Η, απλά το Τ ζεσταίνετε πιο γρήγορα και γι'αυτό έχει καλύτερο φρενάρισμα μέσα στην πόλη. Αλλά αφού δεν βγαίνει καν πλέον από το εργοστάσιο, το προσπερνάμε.

Για 4αδα άμα τα πάρω μέσα στο μήνα, στα 480. Τι λέτε?
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από stev kar »

Τα πήρες φίλε!
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
sportbilly
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2013 1:34 pm
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από sportbilly »

Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά με προβλημάτισε ο manos man με τα CONTINENTAL CONTI CROSS CONTACT A/T
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από goranterios »

sportbilly καλα κανεις και προβληματιζεσε με την καλη εννοια το μισελεν 65/35 το οποιο εχω στο δικο μου τεριος είμαι τρομερα ευχαριστιμενος για οπου το χρειαστηκα στα 7500 χλμ και εχει αποδωσει παραπανω από 65/35.Ειναι πολύ τιμιο λαστιχο όπως ηταν και είναι τα μπριτζεστον α/τ/694 τα γιοκοχαμα γεολαντερ G 12 50/50 όπως λενε οι κατασκευαστες, όμως το continental contact Cross a/t είναι εκτος συναγωνισμου όπως πριν λιγα χρονια ηταν το γιοκοχαμα α/τ G 11 ε ιναι γνησιο 50/50 όπως είναι και το bf α/τ .Εγω αν τα ειχε ο φιλος μου ο λαστιχας , π ου δεν τα ειχετο καλοκαιρι του 2013 σαν πρωτη επιλογή θα ηταν τα continetal contact Cross a/t. και μετα θα κοιταζα τα υπολοιπα αξιοπιστα όμως και αυτά ελαστικα που εχουν αφησει και αφηνουν την δικη τους ιστορια :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Δημητρης
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 12:20 pm
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από Δημητρης »

καλημερα

Προχθες 14/08 τοποθετηθηκαν νεα ελαστικα :D :D :D

Σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από goranterios »

Δημήτρη καλοφόρετα :!: :!: Είναι πολύ καλό ελαστικό, είδη συμπλήρωσα 21000 χιλιάδες χιλιόμετρα και όσο και να προσπάθησα να τους βρώ ψεγάδι,΄λόγω οτι δεν μου γεμιζαν το μάτι στην αρχη, προς πείσμα αυτά, μού απέδειξαν οτι εκτός από πολύ καλά είναι και αντοχής στα χωράφια πού κατά διαστήματα πάει τό τερατάκι :!: :!:
ΠΟΛΛΑ και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα :!: :!: :!: και από οτι κατάλαβα έτοιμος για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ :!: :!: :D :D
Άβαταρ μέλους
Δημητρης
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 12:20 pm
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από Δημητρης »

Σε ευχαριστω μολις συμπληρωσαμε 700 χιλ και πραγματικα εχουν αρχισει να με κανουν να πιστευω ταιριαζουν στο αυτοκινητο ασε που τωρα εχει αποκτησει τιμονι .... ειναι πολυ λιγα τα χιλιομετρα που εκανα σε ασφαλτο και πολυ λιγο σε βατο χωματοδρομο χωρις κανενα πραβλημα με καταναλωση γυρω στα 6,5 lit δηλαδη 0,3 lit λιγοτερα απο τα προηγουμενα ελαστικα ( 450 χιλ / 29,2 lit ) :D :D , μετα απο μιση ωρα οδηγηση σταματησα να δω εαν ειναι ολα "οκ" γιατι μου φανηκε οτι ξαφνικα το αυτοκινητο κολαγε στην ασφαλτο :lol: :lol:
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από goranterios »

Δημήτρη χαίρομε πού σού άρεσε είναι όντως πολύ καλό :!: :!: ποια λάστιχα φόραγες πρίν :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Δημητρης
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 12:20 pm
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από Δημητρης »

Τα προηγουμενα ηταν τα BRIDGESTONE A/T 694 τα οποια αντικατασταθηκαν λογω ετων και οχι λογω φθορας ειχαν γινει τελειος ξερα δεν κραταγαν πουθενα :oops: :oops:
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Michelin Latitude Cross

Δημοσίευση από TAG »

Ήρθα και γω στο....
Michelin latitube Cross Team !! 8-)
:P :P
Επίτιμος....
Απάντηση