Maxxis M/T 764 Bighorn

Συζήτηση για ότι αφορά τις ζάντες και τα ελαστικά
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Maxxis M/T 764 Bighorn

Δημοσίευση από manos man. »

Εικόνα Εικόνα



[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qc_qYj02t1w[/youtube]





Διαστάσεις για Terios I : 205/70/15
Διαστάσεις για Terios II: 215/75/15* , 205/80/16**

* Προσοχή ! Το συγκεκριμένο ελαστικό δεν βγαίνει στις εργοστασιακές διαστάσεις του Terios II . Μάλιστα η τοποθέτηση της συγκεκριμένης διάστασης προϋποθέτει την τοποθέτηση κατάλληλης 15άρας ζάντας . Επίσης θα πρέπει να γνωρίζετε για τις αλλαγές που θα παρουσιαστούν στη συμπεριφορά του οχήματός σας !

** Προσοχή ! Το ελαστικό αυτό δεν βγαίνει στις εργοστασιακές διαστάσεις του Terios II . Πριν την επιλογή αυτής της διάστασης θα πρέπει πρώτα να γνωρίζετε τις σημαντικές αλλαγές που θα παρουσιαστούν στη συμπεριφορά του οχήμτός σας !






Ακολουθούν απόψεις μελών :
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Maxxis M/T 764 Bighorn

Δημοσίευση από manos man. »

Ειναι το νεο Μ/Τ ελαστικο της Maxxis ! Μαλιστα για τους κατοχους των Terios I βγαινει και στις διαστασεις του!!
Παντως για να πω την αληθεια οταν θα ερθει η ωρα να αλλαξω τα BF KM2 που φοραω τωρα, θα ειναι σιγουρα μεσα στις επιλογες μου τα Maxxis!!!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: Maxxis M/T 764 Bighorn

Δημοσίευση από dimos »

Ελπίζω να βγει τόσο καλό όσο το trepador
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Maxxis M/T 764 Bighorn

Δημοσίευση από Big »

Μου κάνει το πέλμα κάτι μεταξύ Goodyear wrangler, Goodrich mudterrain T/A, nitto trail κλπ. Εκτός από το ότι το πέλμα είναι μεταβλητό όπως το 694 της Brigenstone δεν ξέρω την απόδοση στον δρόμο.

Ας περιμένουμε καμιά πρώτη εντύπωση σε ελαφρύ αμάξι και όχι σε αμερικάνικο
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Maxxis M/T 764 Bighorn

Δημοσίευση από manos man. »

Το τελευταίο διάστημα ψάχνω για Mud λαστιχα. Όπως είχα γράψει πριν δυο χρόνια, αυτό το λάστιχο θα ήταν στις επιλογές μου. Όμως η Maxxis μου την έφερε αφού σταμάτησε να βγάζει κάποιες διαστάσεις όπως την 215/75/15 που ήθελα εγώ... Αυτό προς ενημέρωση για όποιον άλλο τύχει να ενδιαφερθεί για το συγκεκριμένο ελαστικό!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση