Συζήτηση εκδρομών

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Marina »

Καλημέρααααα ;) ;)
Η Καστοριά μ'αρέσει πάρα πολύ ως ιδέα! Έχει πολλά μέρη να πάμε και η πόλη μέσα είναι φανταστική για βόλτα - καφέ - φαγητό!
Σημειωτέων: 25η Μαρτίου πέφτει Δευτέρα (καλό τριήμερο)!
Η μεγάλη βδομάδα ξεκινάει Δευτέρα 22/4 και η Κυριακή του Πάσχα είναι 28/4
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Γεια σας παιδια...
Ημουν Δραμα χιονοδρομικο και επισκεφτηκα φιλο στο Βωλακα.....

Εχουν ξενοδοχειο εκει....
Του ειπα για μας.....
Αν θελετε μπορουμε να δουμε και Δραμα....εχει και για διαδρομες και πραγματα να δουμε και καλο φαγητο.
Ο Παναγιωτης εχει ενα LAND ROVER με μαχαιρι μπροστα για να ανοιγει δρομους....εχει πολυ καλη τρελλα και ξερει και την περιοχη...μπορει να μας στηριξει σε πολλα.
Το ξενοδοχειο εχει αν θυμαμαι καλα 25 -26 δωματια,φαγητο πολυ καλο και το χωριο Βωλακας ειναι καλη βαση και εξορμησεις προς ολες τις κατευθυνσεις.
Στο ξενοδοχειο εχουν και ζακουζι νομιζω και κατι αλλα μου ειπανε που δεν τα θυμαμαι.....
Το ξενοδοχειο λεγεται Τ'ΑΛΩΝΙ ΤΟΥ ΚΥΡ'ΘΑΝΑΣΗ....
Αυτη ειναιθ η δικη μου προταση......λιγο να ξεφυγουμε απο κεντρικη Ελλαδα και γιατι οχι και προς νοτο.....τα λεμε.....
Άβαταρ μέλους
Ιωαννης Λιακος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 30, 2016 6:30 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Ιωαννης Λιακος »

Καλημέρα σας. Η πρόταση της Δράμας είναι πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Marina »

Ωραία και η ιδέα της Δράμας και αν δεν κάνω λάθος και κάποιοι νότιοι την μνημόνευαν, βέβαια θα είναι λίγο δύσκολο για τους υπερνότιους αλλά νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία να δούνε και αυτά τα μέρη με ένα καλό προγραμματισμό αδείας και οργάνωσης.
Εξάλλου κι εμείς οι βόρειοι εκμεταλλευτήκαμε την εκδρομή της Κρήτης ;) ;)
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από tetradusterios »

Καλημέρα σας, η άποψη η δική μου είναι ότι την κεντρική Ελλάδα δεν μπορούμε να την αποφύγουμε. Η Καστοριά από την Αθήνα απέχει 500χλμ και από Ιόνια οδός 600χλμ. Ο Βώλακας 700χλμ και δεν βάζω και τον υπερνοτιο. Βάλτε ότι οι εκδρομές μέχρι τώρα έβγαιναν το ζευγάρι λιγότερο από 200€ θα πρέπει να δώσουν πάνε έλα οι νότιοι με βενζίνη και διόδια άλλα 200€ διαφορά από τους βόρειους. Τώρα για αυτούς τους δύο προορισμούς θα πρέπει να έχουν τον πρώτο λόγο. Τώρα ανάμεσα σε Καστοριά Βώλακα προτιμώ την Καστοριά. Αλλά για πιο λογικές προτάσεις βλέπω πρώτα το Βουλγαρελι Άρτας και την λίμνη Πλαστήρα. Για ημερομηνία καλά είναι ο Μάης αλλά είναι πολύς ο χρόνος μέχρι τότε και εγώ θέλω να δω τις φάτσες σας και σύντομα... εκτός και αν κάνουμε δύο εκδρομές.
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
Θανος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2013 6:23 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Θανος »

Νομιζω οτι πρεπει να δουμε το θεμα "πιτα",αν θα συνεχισει να υφισταται,συμφωνα με αυτα που διαβασα παραπανω.Αν η δευτερη επισημη εκδηλωση του club ειναι Απριλιο-Μαιο,δεν ειναι πιτα. Προσωπικα,συμφωνω με τον Γιωργο οτι θα μπορουσαμε να κανουμε δυο συναντησεις μεχρι τον Μαιο.Ετσι κι αλλιως,παντα υπαρχουν φιλοι που ειτε στην πανελληνια ειτε στην πιτα,δεν τους βγαινει να ερθουν.Επειδη την προηγουμενη εβδομαδα ημουν Ζαγοροχωρια,το Βουργαρελι ισως ειναι η πιο προσβασιμη επιλογη απο αποψη χιονιου,μεχρι τωρα.
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Κανονίστε να αρχίσετε και καμιά συζήτηση για σνίτσελ, γερμανικά αυτοκίνητα, μπάγερν Μονάχου κτλ
και να γίνουμε πουτ@ν@ και εδω μέσα !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Χαχαχαχα τί πήγα και θυμήθηκα.... α ρε αντιδραστικά στοιχεία μου έχετε λείψει πολύ ρε.....
Νομίζω οτι το τελευταίο που πρέπει να απασχολεί είναι αν είναι "κοπή πίτας", "πανελλήνια" κτλ.
Σαν πανελλήνια ηταν θυμάμαι κάποτε στην εκδήλωση του ΣΤΕΜ στο χωρευτό πάλι απο όλη την Ελλάδα είμασταν. Θεσσαλονικείς, Αθηναίοι, Πατρα, Βόλος.
Στη Βάλια Κάλντα νομίζω θα μπορούσε να είναι κοπή (τυρό)Πιτας -είχε κανει ζημιά ο Βασίλης (Fireman) άν θυμάμαι καλά;
Αφήστε τα ονόματα αν αυτά καταναλώνουν τον ελάχιστο χρόνο που έχουμε όλοι και προχωράμε με ποιό απλά πράματα...
"1η Συνάντηση 2019" λόγου χάρη 2η, 3η και πάει λέγοντας.
"Χειμερινή 2019" θα μπορούσε..."Ανοιξιάτικη" κτλ.
για να μην πώ επειδή η παρέα είναι πάντα στο κέντρο των εξελίξεων οτι θα μπορούσαν να είναι:
η 1η "Αθηνά"
η 2η "Βύρωνας"
η 3η "Γεωργία"
σαν τις καταιγίδες ένα πράμα... :lol: :lol: :lol:

καλή ημέρα να έχετε όλοι!
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Marina »

Γιώργο :lol: :lol: :lol: ...Κλαίω.. :lol: :lol: :lol:
εννοείται ότι μας έλειψες - μας έλειψε όλο αυτό..... άσε να έχουμε και λίγο σασπένς... να μαλώσουμε λίγο για τα ονόματα;;;;; :roll: :twisted:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Marina έγραψε:Γιώργο :lol: :lol: :lol: ...Κλαίω.. :lol: :lol: :lol:
εννοείται ότι μας έλειψες - μας έλειψε όλο αυτό..... άσε να έχουμε και λίγο σασπένς... να μαλώσουμε λίγο για τα ονόματα;;;;; :roll: :twisted:
...σε ξέρουμε τί Ντίβα είσαι και συ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Γεια σας κι από εμένα!!
Χρονικά θα πρότεινα Μάρτη ώστε να ξεφύγουμε λίγο από τα χιόνια. Νομίζω τα χορτάσαμε φέτος :D Για πιο αργά δεν είμαι αρνητικός, αλλά μπαίνει μέσα Πασχα, δημοτικές εκλογές πράγματα που θα δυσκολέψουν πολλούς. Μην φτάσουμε να την κάνουμε καλοκαιρινή!
Για τόσο βόρεια όπως για Δράμα είμαι θετικός, αλλά δεν είμαι και ο μόνος νότιος. Επίσης ένας τέτοιος προορισμός θα απαιτεί περισσότερες μέρες "βλέπε εκδρομή Κρήτης" .
Εναλλακτικά θα μ άρεσε η περιοχή του Κάτω Ολύμπου (ναι έχω πάθει πλάκα με το μέρος) και Βουργαρέλι Άρτας.

Υ.Γ Λογω προβλήματος του λογαριασμού του, ο Δημήτρης με την Μαργαρίτα με ενημέρωσαν ότι ψηφίζουν Όλυμπο ανεξαρήτως ημερομηνίας!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση