Συζήτηση εκδρομών

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από stev kar »

Γειά κι από μένα!!!!
Ημερομηνίες 15-17 κ 22-24/3 δεν μπορώ να ακολουθήσω.
Οπουδήποτε πάμε, ακολουθώ, χωρίς πρόβλημα!!!
Ευτυχείτε!!!
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Προς όλη την παρέα του teriosclub, για αυτή την εκδρομή λόγω πολλών υποχρεώσεων βλέπε μαγαζί, σχολή και άλλων, ο απαιτούμενος χρόνος για την οργάνωσή της από μεριάς μου δεν υπάρχει. Θα ήθελα όποιος επιθυμεί να πάρει πρωτοβουλία ώστε να την αναλάβει. Μόνος του δεν θα είναι, είμαι κι εγω εδώ για ότι θα χρειαστεί. ;)

Τώρα σχετικά με τις ημερομηνίες, 29-30-31 Μαρτίου κρίνω ότι βολεύει πολύ οπότε νομίζω ότι αυτή πρέπει να είναι η βάση μας.
Τοποθετηθείτε και για τον προορισμό όσοι περισσότεροι μπορείτε! Οι εφικτοί προορισμοί που έχουν προταθεί είναι οι παρακάτω:
1. Καστοριά
2. Βουργαρέλι Άρτας
3. Πλαστήρα
4. Κάτω Όλυμπος

Υ.Γ. Δεν ανέφερα την Δράμα για τους λόγους που προανέφερα σε προηγούμενη δημοσίευση. Είναι ιδιαίτερος προορισμός και απαιτεί οργάνωση τύπου "Κρήτης" .
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Σαν πολυ μακρια δεν πηγαν οι ημερομηνιες;
Καθε φορα ,τετοια εποχη ηταν;
Θα κοντευουμε Πασχα.....
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από panos_t2 »

Οι ημερομηνίες, αν και μακρια, βολεύουν τους περισσότερους ή έστω όσους πήραν μέρος μέχρι στιγμής στην συζήτηση και βοηθάει και στην οργάνωση ώστε να χει περισσότερο χρόνο οποίος αναλάβει να την οργανώσει σωστά χωρίς άγχος!!!! Όσο για τους προορισμους, Καστοριά και Όλυμπος θα βόλευαν περισσότερο εμάς τους βόρειους λόγο χιλιομετρικών αποστάσεων οπότε σ αυτά τα δύο μέρη τον πρώτο λόγο τον έχουν οι νότιοι!!!!
Όσο για Βουλγαρελι και Πλαστήρα δεν ξέρω πιο να διαλέξω...ατελείωτη φυσική ομορφιά και πολλές διαδρομές να γνωρίσουμε με την βοήθεια του καιρού!!!!

Περιμενουμε και απόψεις από άλλα μέλη να βγει επιτέλους μια αποφαση και όχι πάντα απ' τους ίδιους γιατί ξερουμε όλοι ότι οι καιροί είναι δυσκολοι και δεν μπορεί κάποιος να αναλάβει μια εκδρομή π.χ. στον Όλυμπο, και μετά το 80% των πιθανών συμμετοχών να τα ρίχνουν πάνω στον έναν για την ημερομηνία, για τα χιλιόμετρα, για τα διόδια και άλλες παρετρους που σκεφτόμαστε λίγο πολύ όλοι μας όταν είναι να πάμε καπου!!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Καλημέρα σε όλους,

θεωρώ οτι αυτή τη φορά θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε οπότε θα πώ οτι
Βουργαρέλι και Όλυμπος μας κάνουν καλύτερα.
Τώρα για την ημερομηνία θα συμφωνήσω οτι είναι καλά,
Θα έπρεπε νομίζω, επειδή πάντοτε πηγαίνουμε σε μέρη απίστευτης ομορφιάς να έχουμε την δυνατότητα- αν υπάρχει η θέληση-
να μπορούμε να περάσουμε και ώρα εκτός αυτοκινήτων ερχόμενοι σε ποιό άμεση επαφή με τη φύση. Το λέω γιατί τουλάχιστον εμείς περνάμε τον περισσότερο καιρό μας κλεισμένοι σε 4 τοίχους, βιδωμένοι σε μια καρέκλα.
Καλό θα ήταν να μπορούμε να πάμε και καμιά βόλτα μιας και η φύση τέλος Μάρτη θα είναι στα καλύτερα της!

Αυτά απο μένα
καλή συνέχεια σε όλους
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από stev kar »

Συμφωνώ απόλυτα με τον Γ. Πειραιά!!!
Φίλοι μου, ΕΥΤΥΧΕΊΤΕ!!!!! :D :D :D
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννης Λιακος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 30, 2016 6:30 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Ιωαννης Λιακος »

Καλησπέρα στους συνTerioτες.
Και εμείς πιστεύουμε και λαμβάνοντας υπόψη τους προλαλησαντες, πως Βουργαρέλι και Όλυμπος, ιδιαίτερα εποχή ανοιξιάτικη θα είναι ιδανικοί προορισμοί και για μια πιο άνετη και ευχάριστη επαφή με την φύση.
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Σε αυτό θα συμφωνήσω κι εγω μιας και η εκδρομή στην Εύβοια έδειξε ότι μπορούμε να απολαύσουμε καλύτερα λίγο μικρότερες διαδρομές. Κάναμε στάσεις, είδαμε πράγματα και στις ημερομηνίες που κανονίζουμε θα είναι η φύση σκέτη απόλαυση όπου κι αν πάμε!!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Marina »

Παιδιά καλησπέρα σας,
Όσον αφορά την ημερομηνία για τις 29-30 Μαρτίου συμφωνώ, όσον αφορά το μέρος νομίζω ότι :
1ον. Το Βουργαρελι είναι πολύ μακριά για όλους μας και για τους βόρειους και για τους νότιους με πολλά χιλιόμετρα και για τις δύο πλευρές.
2ον. Ο δε Όλυμπος είναι πάρα πολύ κοντά στους βόρειους πολύ μακριά όμως για τους νότιους, που όμως βλέπω (απο αυτούς που πήραν θέση μέχρι στιγμής)ότι δεν τους πειράζει ιδιαίτερα.

Η δική μου άποψη είναι ότι πρέπει να πάμε κάπου που να είναι ή πιο κοντά σε μας (βόρειους) ή πιο κοντά στους νότιους οπότε την επόμενη φορά να γίνει το αντίθετο...οι μακρινές αποστάσεις για όλους δεν εξυπηρετούν κανέναν...δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε δύσκολο για όλους...γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε απώλειες και από τις δύο πλευρές.

Προτείνω λοιπόν για την συγκεκριμένη εκδρομή την Καστορια , όπου σαφώς είναι πολύ μακριά για τους νότιους φίλους που όμως τοποθετήθηκαν ότι δεν τους ενοχλούν τα πολλά χιλιόμετρα εφόσον δηλώνουν και Όλυμπο στις προτιμήσεις τούς και δηλώνω παρούσα στην οργάνωση διότι τυγχάνει να έχουμε κάποιους γνωστούς ντόπιους που μπορούν να μας βοηθήσουν σε διάδρομες και καταλύματα.

Τον Όλυμπο δεν θα τον πρότεινα γιατί ενώ είναι πολύ κοντά μας και έχει διαδρομές...θα έχουμε πρόβλημα στο κατάλυμα.

Αυτά από μένα...και την άλλη φορά ερχόμαστε και Παρνασσό αν γουστάρετε για Πανελλήνια :lol: :lol:

Πραγματικά κάθε άποψη σεβαστή και αυτά που προανέφερα με όλο το σεβασμό και την αγάπη που οι παλαιότεροι νομίζω την γνωρίζουν ;)
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Επίσημη άποψή μου. Μιας και υπάρχει θέμα με τα καταλύματα στον Κάτω Όλυμπο, ψηφίζω Καστοριά. Χιλιομετρικά για τους Αθηναίους θα βγει όπως την εκδρομή στην Βοβούσα. Δεν είναι λίγα, αλλά να πούμε ότι και η Β. Εύβοια ήταν ευνοϊκή προς τους νότιους. Τέλος, είναι ιδιαίτερος προορισμός, όμορφος, ερωτικός θα έλεγα!!
Εάν υπερισχύσουν τα Τζουμέρκα, φυσικά και δεν έχω θέμα, μια χαρά είναι. Πέρα από το Βουργαρέλι, υπάρχει και η περιοχή των Πραμάντων που ίσως βολέψει σε καταλύματα και σε διαδρομές.

Τοποθετηθείτε όμως όλοι, σύντομα! Μην περιμένετε πρώτα να ανακοινωθεί ο προορισμός και μετά να δείτε αν βολεύει.. Θέλουμε απόψεις ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση