Κοπή Πίτας 2018 - Γαρδίκι

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Θανος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2013 6:23 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από Θανος »

Η προταση του Καστανια μου αρεσει πολυ. Το Δασικο χωριο μου εχει ξεφυγει μεχρι τωρα!!! Ολη η περιοχη,αναλογως και τον καιρο,ειναι μια μεγαλη λασπωμενη παιδικη χαρα με απειρους χωματοδρομους!! Νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη και αν κινηθουμε γρηγορα θα βρουμε καλο πακετο διαμονης....Αλλα,οπως παντα,οτι αποφασισει η παρεα!!! :D
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από TAG »

Για να πάρετε μια γεύση από την περιοχή της Σπερχειάδας ( στα πέριξ του δασικού Χωριού )
από μια πρόσφατη επίσκεψη Καλών Φίλων ..
8-) ;)
https://youtu.be/YfrpViMWUq0



Υ.Γ
οι συγκεκριμενες διαδρομες ειναι extreme και δεν σημαινει ότι όλη η περιοχή ειναι ετσι...
αλλά σίγουρα αυτά τα μέρη "τιμούν" την ...λάσπη ! ;) :D

Θα προσπαθήσουμε να έρθουμε όπου και να γίνει η κοπή τη πίτα !
ΣΑΣ ΠΕΘΥΜΗΣΑΜΕ ΣΦΟΔΡΑ !! ;)
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από Marina »

Ας συντονιστούμε λοιπόν...
Αν υποθέσουμε ότι ο Tag (εφόσον μας πέταξε το βιντεάκι ως δελεαρ) ότι ψηφίζει "Σπερχειάδα" και ο dimiteis ότι ψηφίζει "Βόρεια Εύβοια" Είμαστε 4 -4 στις επιλογές, οπότε πάρτε θέση και άλλοι γιατί πρέπει να αποφασίσουμε σύντομα.

Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να βαρύνει περισσότερο και η γνώμη του Οργανωτή της εκδρομής που προφανώς θα είναι ο Μάνος ίσως και σε συνεργασία με τους δύο Γιώργηδες ....Μανουσάκη και Καστανιά γιατί είναι αυτοί που θα κανονίσουν και την όλη ιστορία των καταλυμάτων, των διαδρομών και των φαγητών οπότε πρέπει να δούν που θα τους είναι πιο εύκολη η διαχείριση της ιστορίας εκ του μακρόθεν.
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από Marina »

meterizi έγραψε:ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΥΜΦΡΥΣΤΟ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ
5.jpg
Κώστα μη νομίζεις ότι θα την γλυτώσεις!!!
Εσύ είσαι στο εκδρομικό μας πρόγραμμα για φέτος, είτε με Βόρεια παρέα είτε με Νότια το κοκορέτσι θα το χορέψουμε!
Έχουμε και κάτι χρωστούμενα ...για να μην ξεχνιόμαστε! ;) :lol:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από dimiteis »

TYMΦΡHΣΤΟ ΨΗΝΟΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡO ΜΑΡΙΝΑ, ΑΛΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΕΥΒΟΙΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΥMΦΡΗΣΤΟ ΓΡΑΨΕ :D :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimiteis την Τετ Ιαν 17, 2018 7:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από Marina »

dimiteis έγραψε:TYMΦΡΥΣΤΟ ΨΗΝΟΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΜΑΡΙΝΑ, ΑΛΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΕΥΒΟΙΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΥΦΡΗΣΤΟ ΓΡΑΨΕ :lol:
Δημήτρη μου...μου το' κλεισες το σπίτι μου...χαχαχα... Μπα θα κρατήσω την γνώμη της Μαργαρίτας...δεν ξέρω τίποτα... :lol: :lol:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από giorgos man. »

Για να δουμε αν θα εχει ο Μανος κάτι να γραψει. Βέβαια εχει κι αυτός τρεξίματα τωρα που πηγε Κρήτη.

Θα συντονιστούμε :D :D
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από manos man. »

Εδώ είμαι κι εγώ!
Έστω και με λιγοστό χρόνο παρακολουθώ τις εξελίξεις. Εγώ προσωπικά είμαι 51-49 ανάμεσα σε Σπερχειάδα και Β. Εύβοια. Το θετικό με την Σπερχειάδα είναι ότι δεν έχουμε ξαναπάει, βέβαια και στην Εύβοια θα επιλέξουμε διαφορετικές διαδρομές από αυτές που κάναμε τότε. Δεν κατάφερα να στείλω ακόμα κάποια διερευνητικα mail σε ξενοδοχεία κάτι που θα βάλω τα δυνατά μου να το κάνω άμεσα. Φοβάμαι και στις δύο περιπτώσεις τις τιμές. Παρόλα αυτά είμαι αισιόδοξος.
Τοποθετηθείτε και οι υπόλοιποι!!! Η επιλογή να κλειδώσει το πολύ μέχρι την Δευτέρα ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από joannathom »

Καλημερα κι από εμάς!
Η άποψή μας είναι οτι η εκδρομή και λόγω εποχής πρέπει να είναι ορεινή, γι αυτό το Δασικό χωριό στο Λειβαδάκι μας εμπνέει πιο πολύ! Και γιατί δεν έχουμε πάει άλλη φορά.
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από manos man. »

Για ημερομηνίες πως το βλέπετε;
Ο Tetradusterios πρότεινε να μην πέσουμε σε νηστεία δηλαδή για τριήμερο Κ. Δευτέρας. Μιλάμε για ακριβώς έναν μήνα μετά από σήμερα.
Αν υπάρξουν προβλήματα με την ημερομηνία προτείνω και το επόμενο Σαββατοκύριακο 23-25.
Πως το βλέπετε;;
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση