ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
g.koytrias
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 12:30 pm
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από g.koytrias »

Καλησπέρα κι από εμάς στην τρελοπαρέα!!!

Το 2016 αν και δίσεκτο, αναμένεται να είναι το καλύτερο για μας έως τώρα, μιας και το καλοκαίρι θα γίνουμε γονείς!!! :D :D :D
Έτσι, στις επόμενες εκδρομές θα αποκτήσουμε κι άλλο συνεπιβάτη στο αυτοκίνητο!!! :P :P :P
Η χαρά μας είναι τεράστια, όπως επίσης κι οι αναγούλες κι οι ναυτίες μας... :? :? :?


Λόγω της συγκεκριμένης κατάστασης, είναι μάλλον απίθανο για τη Δήμητρα να ακολουθήσει... Εγώ όμως θα προσπαθήσω αν όχι μόνος, με παρέα ένα ξάδερφο να έρθουμε στην κοπή της πίτας!!!

Γιωργάρα θα σε πάρω τηλέφωνο να σου επιβεβαιώσω τη συμμετοχή!!!

Φιλιά πολλά σε όλους κι ελπίζω να τα πούμε από κοντά!!! 8-) 8-) 8-)
TERIOS II 1500cc A/T
VSC-TRC, DAC-HAC
PESKETZIS UNDERCOVER
BODY LIFT 2.5cm BiMors
Continental CrossContact A/T
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από joannathom »

Μπράβο χαιρόμαστε πολύ για το ευχάριστο γεγονός!
Καλή υπομονή στη μέλλουσα μαμά και με το καλό να έρθει το μωρό και το νεώτερο μέλος του τέριοσκλαμπ!!

Εικόνα


και φυσικά να τα πούμε κι από κοντά! :D
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Pesketzis »

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!
Γιώργο με το καλό να έρθει το πιτσιρίκι και να είναι γερό. Άντε και το Junior Terios club όλο και μεγαλώνει λέμε...

Στα τις εκδρομής τώρα...
Το μέρος που αποφασίσατε, προορισμός που θέλω να επισκευτώ ειδικά μετά από όσα άκουσα και είδα (σε φώτο) στην προηγούμενη επίσκεψη του club μας.
Η ημερομηνία βολική αν όχι ιδανική.
Το κόστος εκδρομής αρκετά καλό με δεδομένο την εποχή. Εδώ φαίνετε ότι ο ταρίφας είναι σκληρός διαπραγματευτής. Ρε λέτε να τον προτείνουμε στο Τσίπρα για δεξί του χέρι;
Η παρέα, ήδη από τις πρώτες συμμετοχές εξαιρετική.
Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά...

Όπως οι περισσότεροι γνωρίζεται εδώ και δύο χρόνια και πλέον δεν έχω Terios και αυτός είναι ένας από τους λόγους που απέχω από τις τελευταίες εκδρομές μας.
Αυτό όμως σύντομα θα αλλάξει. Ήδη εδώ και ένα μήνα είμαι σε εντατική έρευνα για αγορά νέου Terios στην οικογένεια και πιστεύω πως μέχρι τις αρχές Μάρτη θα έχω καταφέρει να τα έχω όλα έτοιμα και να είμαστε και εμείς μαζί σας.
Γιώργο θα σε πάρω τηλ να συνεννοηθούμε για το δωμάτιο.

Κλείνω αυτό το ποστ με μια ευχή... Καλή αντάμωση φίλοι μου!!!
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Pesketzis »

Καταφέρω δεν καταφέρω να έρθω όμως, όπως κάθε χρόνο προσφέρω κάποιο δώρο για την πίττα έτσι και φέτος θα πρέπει να υπολογίζετε και σε ένα ακόμα από εμένα. Το όγδοο αν θυμάμαι καλά.

Λοιπόν, το δώρο που προσφέρω για φέτος είναι μια δωροεπιταγή αξίας 100 Ευρώ.
Η δωροεπιταγή μπορεί να εξαργυρωθεί για αγορά ανταλλακτικών, ειδών αξεσουάρ, ειδών περιποίησης, είδων βελτίωσης και γενικά ότι έχει ανάγκη ο Τέρης σας.
Και φυσικά η τοποθέτηση των επιλέξιμων προιόντων θα γίνει δωρεάν εφόσον είσαστε στα Βόρεια.
Καλή τύχη σε όλους!
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από TAG »

Για να γνωρίζετε για τα δώρα της κοπής της πίτας είναι τα εξής μέχρι στιγμής:

Δώρο 1: όποιος κερδίσει το φλουρί θα πάρει δώρο ίσης αξίας με τα χρήματα που θα μαζευτούν από τις συμμετοχές .

Δώρο 2: θα γίνει κλήρωση για ένα πλήρης σέρβις 30000χλμ ή 2 χρόνων αξίας 180 ευρώ από την αντιπροσωπία SENA.

Δώρο 3: ένας πλήρης καθαρισμός δοντιών από τον φίλο μας Pathfinder

Δώρο 4: ένα σφράγισμα κουφάλας από τον φίλο μας Pathfinder

Δώρο 5: ένα 5λιτρο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο από το Κτήμα Καστανιά

Δώρο 6: ένα 5λιτρο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο από το Κτήμα Καστανιά

Δώρο 7: ένα 2λιτρο Τσίπουρο με γλυκάνισο διπλής απόσταξης από Ορεινή Χαλκιδική

Δώρο 8: ένα 2λιτρο Τσίπουρο άνευ γλυκάνισου διπλής απόσταξης απο Ορεινή Χαλκιδική

Δώρο 9: μια δωροεπιταγή αξίας 100 Ευρώ από http://www.pesketzis.gr
Η δωροεπιταγή μπορεί να εξαργυρωθεί για αγορά ανταλλακτικών, ειδών αξεσουάρ, ειδών περιποίησης, είδων βελτίωσης και γενικά ότι έχει ανάγκη ο Τέρης σας.
Και φυσικά η τοποθέτηση των επιλέξιμων προιόντων θα γίνει δωρεάν εφόσον είσαστε στα Βόρεια.

δώρο 10: 2 κιλά Βιολογικό Μέλι από το Οροπέδιο Λασιθίου 'Έξω Ποταμων του Παπά-Μανώλη από Δήμητρα & Μανώλη
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από TAG »

"Για το πρόγραμμα της Κυριακής (6-3-16) έχω μία ιδέα και θα ήθελα τις απόψεις σας. Πρόκειται για ένα θεματικό πάρκο εξόρυξης βωξίτη, που βρίσκεται στην περιοχή. Ήρθα σε επαφή και οι υπεύθυνοι με ενημέρωσαν ότι πραγματοποιούν ξεναγήσεις μεσά στο παλιό ορυχείο, κατεβαίνοντας στα 900 μέτρα κάτω απο τη γη και με βαγονέτο οδηγούν τους επισκέπτες στις στοές του ορυχείου. Πρόκειται για ένα πάρκο μοναδικό στο είδος του σε όλη την Ελλάδα. Υπάρχουν δύο ειδών ξεναγήσεις. Η πιο σύντομη διαρκεί 1 ώρα και κοστίζει (λόγω γκρουπ, αλλιώς είναι ακριβότερη)) 10 ευρώ/άτομο και η δεύτερη μιάμιση ώρα κοστίζει 12 ευρώ/άτομο και περιλαμβάνει ότι και η πρώτη συν μία θεματική ενότητα. Αν σας ενδιαφέρει το θέμα, θέλω να με ενημερώσετε ως την Τετάρτη (10-2-16) γιατί θα πρέπει να κλείσουμε ημερομηνία και ώρα αν είναι να πάμε. Υπάρχει και ιστοσελίδα http://www.vagonetto.gr. "

Επαναφέρω το Θέμα γιατί πρέπει να απαντήσουμε :

Πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία , ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΠΑΜΕ. (Ειδικά το tour με το βαγονέτο )
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από giorgos man. »

Κι εμένα με βρίσκει σύμφωνο η ιδέα με την επίσκεψη στο ορυχείο και μάλιστα τη μεγάλη διαδρομή αν έχουμε χρόνο.

Η διαφορά χρημάτων (μικρής και μεγάλης διαδρομής) , δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα μπροστά στη μοναδικότητα της εμπειρίας και του θεάματος που θα δούμε.

Πραγματικά πιστεύω θα είναι κάτι μοναδικό !!!!
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από tetradusterios »

Κάντε μια εικόνα στο Κουτροτέριος . Μια Κουτρόφατσα μινιατούρα στο πίσω κάθισμα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μπράβο παιδιά , τώρα θα βρείτε που φτάνουν τα όρια σας.
Δήμητρα σε παρακαλώ υπόγραψε το χαρτί της άδειας για να ρθει ο τρελομπαμπάκας. :lol: :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από tetradusterios »

Ευχαριστώ πολύ τους δωροθέτες για τις προσφορές τους, έτσι που πάμε, θα πάει συμμετοχή και δώρο. :D :D :D
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΠΙΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από tetradusterios »

Για να γνωρίζετε για τα δώρα της κοπής της πίτας είναι τα εξής μέχρι στιγμής:

Δώρο 1: όποιος κερδίσει το φλουρί θα πάρει δώρο ίσης αξίας με τα χρήματα που θα μαζευτούν από τις συμμετοχές .

Δώρο 2: θα γίνει κλήρωση για ένα πλήρης σέρβις 30000χλμ ή 2 χρόνων αξίας 180 ευρώ από την αντιπροσωπία SENA.

Δώρο 3: ένας πλήρης καθαρισμός δοντιών από τον φίλο μας Pathfinder

Δώρο 4: ένα σφράγισμα κουφάλας από τον φίλο μας Pathfinder

Δώρο 5: ένα 5λιτρο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο από το Κτήμα Καστανιά

Δώρο 6: ένα 5λιτρο έξτρα παρθένο ελαιόλαδο από το Κτήμα Καστανιά

Δώρο 7: ένα 2λιτρο Τσίπουρο με γλυκάνισο διπλής απόσταξης από Ορεινή Χαλκιδική

Δώρο 8: ένα 2λιτρο Τσίπουρο άνευ γλυκάνισου διπλής απόσταξης απο Ορεινή Χαλκιδική

Δώρο 9: μια δωροεπιταγή αξίας 100 Ευρώ από http://www.pesketzis.gr
Η δωροεπιταγή μπορεί να εξαργυρωθεί για αγορά ανταλλακτικών, ειδών αξεσουάρ, ειδών περιποίησης, είδων βελτίωσης και γενικά ότι έχει ανάγκη ο Τέρης σας.
Και φυσικά η τοποθέτηση των επιλέξιμων προιόντων θα γίνει δωρεάν εφόσον είσαστε στα Βόρεια.

δώρο 10: 2 κιλά Βιολογικό Μέλι από το Οροπέδιο Λασιθίου 'Έξω Ποταμων του Παπά-Μανώλη από Δήμητρα & Μανώλη
Δώρο 11 : Μια 12 κιλη ξηράτροφή για σκύλους PURINA TONUS από τους φίλους μας Δημήτρη-Μαργαρίτα
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Απάντηση