ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Απάντηση
geo
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2014 1:53 pm

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από geo »

Καλησπέρα σε όλους. Βρίσκομαι σε αναζήτηση αγοράς ενός Terios II 1.5 προκειμένου να αντικαταστήσω το Renault Kangoo 4x4 που χρησιμοποιώ ως οικογενειακό. Αν υποπέσει στην αντίληψη κάποιου μέλους ότι υπάρχει ένα "καθαρό" αυτοκίνητο που να ταιριάζει στα κριτήρια, θα εκτιμούσα πολύ να ενημερώσει.
Αυτό που επιδιώκω να βρω είναι το λογικό: ένα ατρακάριστο (σασί) και προσεγμένο αυτοκίνητο από το 2006/2007 και εντεύθεν, με όσο το δυνατόν λιγότερα πραγματικά χιλιόμετρα (π.χ έως 50.000-70.000), και με τιμή που να κινείται κάτω από τα 7.500 - 8.000 ευρώ.
Το Renault Kangoo 4x4 επίσης θα βγει προς πώληση σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται να βρει ένα αυτοκίνητο με άπλετους χώρους για παιδιά, σκυλιά, γατιά, ποδήλατα, σερφ και την πεθερά του. Είναι μοντέλο 2007 με 76.000 χιλιόμετρα, 1.600 κυβικά ατρακάριστο και σε άριστη κατάσταση.

Ευχαριστώ πολύ
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από joannathom »

Βασίλη δε ξέρω σε ποια περιοχή μένεις, στην Πάτρα πάντως μπορείς να μιλήσεις με τον κ. Θεόδωρο Μυλωνάκο (2610436782), επίσημο αντιπρόσωπο της Daihatsu και Subaru, για το τέριος που ψάχνεις.
geo
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2014 1:53 pm

Re: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από geo »

joannathom έγραψε:Βασίλη δε ξέρω σε ποια περιοχή μένεις, στην Πάτρα πάντως μπορείς να μιλήσεις με τον κ. Θεόδωρο Μυλωνάκο (2610436782), επίσημο αντιπρόσωπο της Daihatsu και Subaru, για το τέριος που ψάχνεις.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Μένω Αθήνα, αλλά η Πάτρα δεν είναι μακριά. Θα μιλήσω κι ελπίζω να βγει κάτι. Και πάλι ευχαριστώ
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από kostas »

Για ριξε καμια ματια εδω:
http://bitros.car.gr/cars/?sort=red&make=15&uid=2042

το Κερατσινι ειναι πιο κοντα!
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
geo
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2014 1:53 pm

Re: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από geo »

kostas έγραψε:Για ριξε καμια ματια εδω:
http://bitros.car.gr/cars/?sort=red&make=15&uid=2042

το Κερατσινι ειναι πιο κοντα!

Ναι τα έχω δει δει καιρό -όχι από κοντά- και σκέφτομαι καιρό να περάσω. Για να πω την αλήθεια, όμως, και χωρίς να θίγω υπολήψεις, μου κάνει εντύπωση πως τα χιλιόμετρα σε όλα, μα σε όλα που έχω δει σε μάντρες είναι τόσο λίγα. Οπότε προσπαθώ να εξαντλήσω τις πιθανότητες να βρω κάποιο αξιόπιστο όχημα από ιδιώτη, πριν χρειαστεί να επιλέξω έμπορο μεταχειρισμένων.
Ευχαριστώ πολύ πάντως.
Βασίλης
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ TERIOS II

Δημοσίευση από TAG »

Προσοχή γιατί κυκλοφορεί πολύ "Νοικιάρικο" με ότι αυτό συνεπάγεται...
ειδικά τα 1.300ρια
(συνήθως είναι αυτά με τον λιτό εξοπλισμό π.χ χωρίς ζάντες αλουμινίου και τα διπλά φώτα με τη στυλ "projector" προβολέα )
Επίτιμος....
Απάντηση